Онлайн-нарада «Діяльність інклюзивно-ресурсного центру в умовах карантину»

06 травня 2020 року відбулась онлайн-нарада «Діяльність інклюзивно-ресурсного центру в умовах карантину», у якій узяли участь головний спеціаліствідділу дошкільної, інклюзивної та загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Наталія Чумакзавідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО Ольга Коган, керівники міських / районних інклюзивно-ресурсних центрів Луганської області.

Під час заходу обговорювались такі питання: перспективи діяльності інклюзивно-ресурсних центрів в умовах карантину та після його завершення, використання дистанційних технологій у роботі фахівців ІРЦ.

Модератор онлайн-наради Ольга Коган наголосила на необхідності інформування батьків  (інших законних представників) дитини, педагогічних працівників про графік роботи інклюзивно-ресурсного центру в період карантину (сайт ІРЦ, місцеві засоби інформації, контактні телефони, електронна пошта тощо).

Головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ЛОДА Наталія Чумак у своєму виступі звернула увагу керівників ІРЦ на те, що з метою забезпечення вчасного зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів дошкільної та загальної середньої освіти після припинення карантину необхідно в найкоротший термін організувати проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, забезпечивши насамперед обстеження дітей, які мають розпочати здобуття дошкільної і початкової освіти у 2020/2021 н. р, а також на необхідність інформування батьків про можливість дистанційного подання документів для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини через автоматизовану систему роботи інклюзивно-ресурсних центрів (https://ircentr.gov.ua/) та поширення цієї інформації фахівцями ІРЦ через вебсайти й інші комунікаційні засоби.

Модератор заходу  зауважила, що проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини після припинення карантину має здійснюватись із дотриманням протиепідеміологічних вимог: добре провітрюване приміщення, використання масок, одноразових  рукавичок, обов’язкова обробка дезінфекційним розчином усіх поверхонь і матеріалів, які використовуються, після кожного обстеження.