Відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти»

16 березня 2021 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти». У заході взяли участь педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, центрів професійного розвитку та інклюзивно-ресурсних центрів Луганської області.

Мета семінару –  розвиток професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності з питань створення інклюзивного, розвивального середовища та основних його компонентів, формування позитивного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами, планування профілактичної роботи щодо попередження випадків домашнього насильства в інклюзивному середовищі та опрацювання алгоритму реагування.

Захід провели Олена Манукян, методист центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО, та Наталія Столбун, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО.

Учасники семінару мали змогу опрацювати зазначені питання, отримати рекомендації щодо застосування на практиці основних принципів універсального дизайну освіти, створення ресурсної та сенсорної кімнат. Освітяни проаналізували інформаційний складник планування профілактичної роботи закладу освіти щодо випадків домашнього насильства, обговорили ведення документації та відповідальність педагогічних працівників з приводу створення безпечного освітнього простору.

Семінар пройшов у приємній атмосфері. Учасники висловили подяку організаторам  за корисний та актуальний захід.